چگونه می توان به سرعت و به راحتی یک بروشور درست کرد

ایجاد یک بروشور ساده می تواند زمانی که دارایی ها و مطالب مورد نیاز خود را برای رفتن آماده کرده اید ، یک پروژه طراحی سریع و آسان باشد. امروز ما به شما می آموزیم که چگونه سریع و آسان بروشور تهیه کنید!

در حالی که بروشورها می توانند با چین خوردگی ، بریدگی یا اتمام پیچیده پیچیده شوند ، بیشتر مبتدیان می توانند بروشوری تهیه کنند که به نظر خوب برسد و قابل چاپ در خانه یا از یک چاپگر آنلاین باشد.

ترفند برای ساخت هرچه ساده تر روند ، ایجاد روال ساخت بروشور و دنبال کردن مراحل به صورت منطقی است. همچنین به داشتن تمامی ابزارهای مناسب کمک می کند.

در اینجا نحوه تهیه یک بروشور آورده شده است.

 

1. تعیین بودجه بروشور و چاپ اجرا

از بین تمام عواملی که به ایجاد یک بروشور می روند ، بودجه می تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد.

با طرح این سؤالات از خودتان شروع کنید:

چند نسخه نیاز به چاپ دارم؟
بیشترین هزینه ای که می توانم برای این پروژه خرج کنم

پاسخ ها می توانند در چگونگی جمع شدن پروژه تأثیر بگذارند.

طراحان با بودجه های بزرگتر می توانند بروشورهای خیالی تر را با تاشو و تمیزهای مرتب مانند فویل یا پوشش اشعه ماوراء بنفش ایجاد کنند ، در حالی که بودجه های کوچک ممکن است به یک بروشور احتیاج داشته باشد که بتوانید بدون خونریزی روی یک پرینتر داخلی استفاده کنید.

تعداد نسخه ها نیز مهم است. کارهای کوچک برای چاپ بسیار گران هستند زیرا یکی از مؤلفه های مهم هزینه ، تنظیم صفحات برای چاپ است.

هنگامی که تصور کردید که چه تعداد بروشور مورد نیاز و چه بودجه ای دارید ، می توانید نوع بروشور مورد نظر خود را تعیین کنید.

2. با مشخصات مناسب شروع کنید

با اندازه و نوع بروشور مورد نظر خود شروع کنید.

اول ، اندازه صفحه به پایان رسیده چیست؟ این ممکن است به اندازه اندازه کاغذ نباشد ، بنابراین چیزی است که باید در مورد آن فکر کنید.

به عنوان مثال اگر شما با کاغذهای 8.5 اینچی استاندارد 11 اینچی کار می کنید و یک مثلث را می خواهید ، نتیجه شش پنل 3.66 اینچی توسط 8.5 اینچ صفحه (یا صفحات) برای محتوا است.

اگر از چاپگر تجاری استفاده می کنید ، آنها اغلب مشخصات طراحی را برای کار ارائه می دهند. این شامل اندازه کاغذ ، مناطق امن ، تر و تمیز و مناطق خونریزی شده است. با استفاده از مشخصات مناسب چاپگری که قصد استفاده از آن را دارید ، اطمینان حاصل می کند که طراحی به نظر می رسد پس از تولید در نظر گرفته شود. طراحی با یک خط خونریزی نامناسب یا تر و تمیز می تواند منجر به محصول نهایی شیب دار یا عناصری شود که سهواً از بروشور تمام شده بریده می شوند.

3. با یک الگوی بروشور شروع کنید

هنگامی که مشخصات و اندازه بروشور مورد نظر خود را برای ساختن آن می دانید ، زمان شروع کار با عناصر طراحی است.

سریعترین و آسانترین راه برای طراحی بروشور شروع با یک الگوی است. یک الگوی طراحی بروشور خوب ، یک موضوع و عناصر بصری خواهد داشت تا بتوانید مطالب خود را اضافه کرده و آن را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

قالب های طراحی برای انواع مختلف نرم افزار از جمله Adobe InDesign و Microsoft Word در دسترس هستند. با الگویی شروع کنید که متناسب با سبک بصری شما باشد و با نوع نرم افزاری که استفاده خواهید کرد کار کند.

اگر می خواهید قالب ها را بارگیری و بارگیری کنید ، اینجا Envato Elements مکان مناسبی برای شروع است (این همان مثالهایی است که از اینجا به وجود آمده است).

ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد بروشور به صورت آنلاین ، مانند Canva یا Adobe Spark استفاده کنید ، و برخی از چاپگرهای آنلاین دارای ابزار بروشور ساختن در وب سایت های خود هستند. در حالی که می توانید از آنها برای ایجاد یک طرح اصلی استفاده کنید ، انعطاف پذیری زیادی با این گزینه ها نخواهید داشت.

یک الگوی به شما امکان بیشتری می دهد تا طرح خود را بصورت دلخواه تنظیم و تنظیم کنید.

4. اضافه کردن محتوا به بروشور خود

بعد از پیدا کردن ابزار مناسب – چه الگویی ، چه چیز دیگری – زمان آن رسیده که محتوای خود را اضافه کنید.

برای اکثر طرح های بروشور ، این شامل یک آرم یا نام تجاری ، محتوای اصلی بروشور ، تصاویر یا گرافیک ها و فراخوانی به عنصر عمل (اغلب اطلاعات تماس یا URL وب سایت) است.

5- عناصر طراحی را شخصی سازی کنید

پس از شروع به کار گذاشتن مطالب خود در طرح ، قدم به عقب بروید و ببینید که چگونه این جمع می شود. آیا محتوای کافی دارید؟ خیلی زیاد؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا طراحی تا آنجا که ممکن است جذاب باشد؟

بروشور عناصر طراحی را سفارشی کنید تا با سبک برند و لحن سازمان شما مطابقت داشته باشد. پالت رنگ و یا قلم را که “آمد” را با الگوی یا ابزاری که استفاده می کنید تنظیم کنید. مناطق استفاده نشده از طراحی را حذف کرده و عناصر طراحی را که می خواهید از آنها استفاده مجدد کنید در صفحات دیگر کپی و چسباندن کنید.

مدتی را برای سفارشی کردن بروشور خود صرف کنید تا دقیقاً همان چیزی را که می خواهید مردم از آن جدا کنند ، برقرار کند.

6. اثبات را در دفتر چاپ کنید و همه چیز را ویرایش کنید

هنگامی که تمام مطالب در قاب طراحی قرار دارد ، یک نسخه را در دفتر برای اثبات چاپ کنید.

همه چیز را چندین بار بخوانید تا مطمئن شوید که طراحی بروشور عاری از خط مشی و سایر خطاها است. تاریخ ها ، زمان ها و اطلاعات تماس را با عیب یابی انجام دهید. به دنبال عناصر الگویی باشید که ممکن است فراموش شده باشد و هنوز هم حاوی متن ساختگی یا تصویر اشتباه باشد.

اگر به تنهایی کار می کنید و یا اثبات بروشور را با دیگران به اشتراک بگذارید ممکن است بخواهید این مرحله را بیش از یک بار تکرار کنید تا قبل از آماده شدن برای چاپ مطمئن شوید که همه چیز درست است.

 

7. بروشور چاپ را آماده کنید

پس از اینکه از طرح خوشحال شدید ، می خواهید مطمئن شوید که بروشور شما آماده چاپ است.

اگر این کار را در خانه انجام می دهید ، ممکن است به سادگی بارگیری چاپگر با یک کاغذ با کیفیت و بررسی تنظیمات چاپ شما باشد.

اگر می خواهید پرونده را به یک چاپگر تجاری بفرستید ، آنها دستورالعمل هایی برای دنبال کردن شما دارند. تمرین متداول شامل موارد زیر است:

تبدیل تمام عناصر رنگی در طراحی بروشور به CMYK
بررسی برای اطمینان از گسترش همه تصاویر و گرافیکها تا خط خونریزی
ایجاد یک فایل قابل چاپ ، مانند PDF یا پرونده بسته برای چاپگر

اگر مطمئن نیستید که چگونه یک فایل باید ذخیره شود و به یک چاپگر ارسال شود ، از جلو درخواست کمک کنید. این می تواند باعث صرفه جویی در وقت و جلوگیری از خطا در کار چاپ شود.

نتیجه

نحوه تهیه یک بروشور می تواند به میزان آشنایی شما با ابزارهای طراحی ، نوع بروشور مورد نظر و بودجه آن بستگی داشته باشد. بیشتر مبتدیان می توانند با استفاده از یک الگوی جامد ، یک بروشور ساده ایجاد کنند. طراحان باتجربه تر احتمالاً طرحی را از ابتدا ایجاد می كنند و ممكن است برش ها یا برش های دقیق تر را برگزیند.

آیا می خواهید درباره طراحی بروشور اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ ما راهنمایی برای استفاده از الگوهای بروشور برای کمک به شما در شروع کار داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *